Skip to content

A-1 Start Deutsch
Almanca'ya Giriş

Bu kursu bitirince;

Somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilirsiniz ve bunlarla kendinizi ifade edebilirsiniz. Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir, başka insanların kişisel bilgilerine yönelik (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları gibi) sorular sorabilir ve bu türden sorulara yanıt verebilirsiniz. Eğer konuştuğunuz kişiler yavaş ve anlaşılır konuşuyorlarsa ve size yardıma hazırlarsa basit şekilde anlaşabilirsiniz.

Kur Sayısı

A1.1 – A1.2

Eğitim süresi

45dk x 80 ders saati

Gün sayısı

Haftada 2-3

Kurs saatleri

Karşılıklı görüşülerek düzenlenir

Sunulan seviye

A1

Kurs Tipi

Online

Öğretmen

Nur Yalçın 

A-1 Seviyesi Almanca Kursu / Sınırlı Dil Kullanımı

A-1 Seviyesi Ne Demek:

Somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilirsiniz ve bunlarla kendini ifade edebilirsiniz. Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir, başka insanların kişisel bilgilerine yönelik (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları gibi) sorular sorabilir ve bu türden sorulara yanıt verebilirsiniz. Eğer konuştuğunuz kişiler yavaş ve anlaşılır konuşuyorlarsa ve size yardıma hazırlarsa basit şekilde anlaşabilirsiniz.

DİNLEME:

Kendinizle, ailenizle ve yakın çevrenizle ilgili tanıdık sözcükleri ve çok temel kalıpları, yavaş ve net konuşulduğunda anlayabilirsiniz.

OKUMA:

Katalog, duyuru ya da afiş gibi yazılı metinlerdeki bildik adları, sözcükleri ve çok basit tümceleri anlayabilirsiniz.

KARŞILIKLI KONUŞMA:

Karşınızdaki kişinin söylediklerini, yavaş bir konuşma hızında yinelemesi ve söylemek istediklerinizi oluşturmada size yardımcı olması koşuluyla, basit yoldan iletişim kurabilirsiniz. O anki gereksinime ya da çok bildik konulara ilişkin alanlarda basit sorular sorabilir ve cevap verebilirsiniz.

SÖZLÜ ANLATIM:

Yaşadığınız yeri ve tanıdığınız insanları betimlemek için basit kalıpları ve tümceleri kullanabilirsiniz.

YAZILI ANLATIM:

Kısa ve basit tümcelerle kartpostal yazabilirsiniz. Örneğin; Tatil kartpostalıyla selam göndermek gibi. Kişisel bilgi içeren formları doldurabilirsiniz Örneğin: Otel kayıt formuna isim, uyruk ve adres yazmak gibi.

Merak Ettiklerinizi Sorun?

Sertifika Alacak mıyım?

Kursu bitiren her kursiyer elbette sertifika alabilir, ancak belirtmek gerekir ki bu sertifika resmi işlerinizde işlevsizdir.

Kursumuzu bitirdikten sonra Goethe-Institut İstanbul, İzmir veya Ankara şubelerinden birinde gireceğiniz sınav sonucunda alacağınız sertifika, uluslar arası platformlarda geçerli olacaktır..

Yazışmaya başla
Yardım gerekiyor mu?
Online Almanca Kursu
Merhaba, sizi doğru bilgilendirebilmemiz için lütfen ilk olarak ilgilendiğiniz konuyu yazınız! Hangi kursumuz ile ilgilendiğinizi de belirtirseniz mümkün olan en kısa sürede sizi yanıtlayacağız. Örneğin: Aile birleşimi; iş başvurusu; üniversite eğitimi veya kişisel gelişim.